+38 067 443 15 86

Мансардні вікна

FAKRO

Польша

VELUX

Данія

На перший погляд може здатись, що мансардні вікна майже не відрізняються від звичайних. Проте це не зовсім так. Мансардні вікна, як і звичайні, забезпечують приміщення світлом та захищають від вітру, пилу, вологи з вулиці. Однак мансардні вікна мають гарантувати велику захист від атмосферних опадів. Тому до них пред’являються додаткові вимоги, характерні для частин будівельних конструкцій, що несуть: міцність, надійність, водонепроникність, Виготовлення мансардних вікон є досить складним інженерним завданням, отже, кількість виробників дуже обмежена.

Плануючи встановити мансардні вікна, потрібно правильно визначити відповідне місце розташування, форму і розміри вікна, так як світло по-особливому створює простір всередині приміщення. Фахівці вважають, що розмір вікон повинен забезпечити хороший огляд і для сидячої, і для людини, що стоїть, а поверхня заскленої частини мансардного вікна повинна становити десять відсотків від площі мансарди.

Рекомендується нижній край рами встановлювати на рівні 80-110 см від підлоги, верхній край з ручкою на висоті 190-220 см. Дані параметри повинні забезпечити зручність експлуатації, прийнятну вентиляцію та гарантувати безпеку. Якщо розмістити мансардні вікна поруч чи один над одним, то вони можуть стати ключовою деталлю інтер’єру.

Рама мансардного вікна виготовляється із ретельно просушених заготовок. Заготівлі ріжуть на невеликі дощечки. Далі всі дощечки склеюються у невеликі бруски та з’єднуються між собою. З них складають віконні коробки та стулки. Готова рама обробляється під тиском антисептиком та покривається захисним лаком (не менше двох шарів).

Мансардні вікна, виготовлені з дерев’яних заготовок, легкі і довговічні. Але при всій своїй привабливості дерев’яні мансардні вікна мають «протипоказання» для установки. Наприклад, не рекомендується встановлювати вікна з дерева у приміщеннях з підвищеною вологістю повітря. Для таких приміщень найкращий варіант – мансардні вікна, виготовлені з металопластику.

Зазвичай у мансардних вікнах, для їх полегшення, прийнято встановлювати однокамерний склопакет, оскільки дво- та трикамерні типи вікон надто важкі. У простір між склом однокамерного склопакета поміщається інертний газ. Це робиться для того, щоб збільшити теплозахисні властивості. Мансардне вікно є невід’ємною частиною покрівлі, отже на нього припадають ті ж навантаження. Тому не тільки рама, а й скло мансардного вікна має бути дуже міцним та безпечним.

Існує низка методів відкривання мансардних вікон. Розглянемо найпоширеніші:

– мансардне вікно, що відкривається щодо центральної осі є найбільш популярним, Воно поєднує в собі невисоку ціну і дуже прийнятний рівень комфорту (до недоліків такої конструкції відноситься те, що при відкриванні стулка потрапляє всередину кімнати, що не дуже комфортно для людей високого зросту);

– мансардне вікно, що відкривається щодо верхнього краю стулки є найкомфортнішим. При відкриванні вікна стулка розташовується цілком зовні приміщення (цей вид вікна часто застосовується як аварійний та/або звичайний вихід);

– мансардне вікно має піднесену вісь відкриття. Має ті ж переваги, що й попередній вигляд вікна. Так як поворотний шарнір цього вікна піднятий нагору, то дану. модель можна монтувати трохи нижче, ніж тип вікон із класичним способом відкривання щодо центральної осі.

Замовити зворотній дзвінок